COSPONSOR LIST

SENATORS

Boncore, Joseph (1st Suffolk & Middlesex)

Chang-Diaz, Sonia (2nd Suffolk)

Comerford, Joanne (Hampshire, Franklin & Worcester)

Cyr, Julian (Cape and Islands)

DiDomenico, Sal (Middlesex & Suffolk)

Eldridge, James (Middlesex & Worcester)

Feeney, Paul (Bristol & Norfolk)

Gobi, Anne (Worcester, Hampden, Hampshire and Middlesex)

Gomez, Adam (Hampden)
Hinds, Adam (Berkshire, Hampshire, Franklin, Hampden)
Jehlen, Patricia (2nd Middlesex)
Lesser, Eric (1st Hampden & Hampshire)
Lewis, Jason (5th Middlesex)

Rausch, Rebecca (Norfolk, Bristol and Middlesex)

REPRESENTATIVES

Arciero, James (2nd Middlesex)

Ashe, Brian (2nd Hampden)

Balser, Ruth (12th Middlesex)

Barber, Christine (34th Middlesex)

Barrett III, John (1st Berkshire)

Blais, Natalie (1st Franklin)

Capano, Peter (11th Essex)

Carey, Dan (2nd Hampshire)

Ciccolo, Michelle (15th Middlesex)

Connolly, Mike (26th Middlesex)

Devers, Marcos (16th Essex)

Domb, Mindy (3rd Hampshire)

Donahue, Daniel (16th Worcester)

Duffy, Patricia (5th Hampden)

Farley-Bouvier, Tricia (3rd Berkshire)

Fernandes, Dylan (Barnstable, Dukes and Nantucket)

Garballey, Sean (23rd Middlesex)

Garlick, Denise (13th Norfolk)

Gentile, Carmine (13th Middlesex)

González, Carlos (10th Hampden)

Gouveia, Tami (14th Middlesex)

Hawkins, James (2nd Bristol)

Higgins, Natalie (4th Worcester)

Hinds, Adam (Berkshire, Hampshire, Franklin, Hampden)

Honan, Kevin (17th Suffolk)

Howard, Vanna (17th Middlesex)
Kearney, Patrick Joseph (4th Plymouth)

LeBoeuf, David Henry Argosky (17th Worcester)

Lewis, Jack Patrick (7th Middlesex)

Linsky, David Paul (5th Middlesex)

Livingstone, Jay (8th Suffolk)

Madaro, Adrian (1st Suffolk)

Malia, Elizabeth (11th Suffolk)

Mark, Paul (2nd Berkshire)

Minicucci, Christina (14th Essex)

Nguyen, Tram (18th Essex)

O'Day, James (14th Worcester)

Oliveira, Jacob (7th Hampden)

Owens, Steve (29th Middlesex)

Pignatelli, Smitty (4th Berkshire)

Ramos, Orlando (9th Hampden)

Robinson, Maria Duaime (6th Middlesex) 

Ryan, Daniel (2nd Suffolk)

Sabadosa, Lindsay (1st Hampshire)

Santiago, Jon (9th Suffolk)

Sena, Danillo (37th Middlesex)

Stanley, Thomas (9th Middlesex)

Tyler, Chynah (7th Suffolk)

Ultrino, Steven (33rd Middlesex)
Uyterhoeven, Erika (27th Middlesex)

Vitolo, Tommy (15th Norfolk)

Williams, Bud (11th Hampden)